W Dęblinie pierwszy kurs w nowym symulatorze

29 lipca 2015, 10:45 Alert

(DGRSZ/kpt. Maciej Nojek)

Załogi samolotów Bryza z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego ukończyły szkolenie symulatorowe na najnowszym symulatorze typu Full Flight Simulator M-28B/ PT Glass Cockpit w Dęblinie. Jest to obowiązkowy etap szkolenia, który wszyscy piloci muszą zaliczyć co najmniej raz w roku.

Podczas zajęć w Dęblinie piloci trenowali postępowanie w sytuacjach awaryjnych i złożonych oraz ćwiczyli komunikację i procedury postępowania w załodze wieloosobowej. Wszystkie ćwiczenia były monitorowane i oceniane przez doświadczonych instruktorów.

1_10

Najnowszy lotniczy symulator w Polsce odzwierciedla kabinę samolotu M-28 B/PT GC w sposób całkowicie realny, łącznie z wyświetlaniem terenu nad którym „się leci”, dzięki czemu piloci z Krakowa trenując pogłębiają wiedzę oraz nabywają właściwych nawyków działania w sytuacjach awaryjnych, w warunkach bezpiecznych ale maksymalnie zbliżonych do rzeczywistych.

Krakowskiej bazie ośrodek dębliński przyznał dwie sesje symulatorowe w roku. Na kolejną piloci pojadą we wrześniu.

Symulator ma dwie wymienne kabiny (cyfrową i analogową), dlatego też będą w nim mogły trenować także załogi starszych Bryz, w których kabiny są wyposażone w przyrządy analogowe.