Piotr Woźny został nowym prezesem NFOŚiGW

2 września 2019, 10:00 Alert
Piotr Woźny został nowym prezesem NFOŚiGW. Fot. Ministerstwo Środowiska
Piotr Woźny został nowym prezesem NFOŚiGW. Fot. Ministerstwo Środowiska

Minister Henryk Kowalczyk wręczył dziś Piotrowi Woźnemu nominację na Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Nowy prezes NFOŚiGW

Nowy Prezes Piotr Woźny będzie pełnił funkcję Prezesa Zarządu NFOŚiGW po rozstrzygnięciu konkursu na szefa tej instytucji. Dotychczas Piotr Woźny był m.in. wiceministrem w Ministerstwie Cyfryzacji, wiceministrem w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, a w 2018 wiceprezesem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pełni ważną rolę w finansowaniu w Polsce inwestycji proekologicznych. Jego działania wpływają na poprawę stanu ochrony środowiska i gospodarki wodnej na terenie całego kraju. Jeszcze raz pragnę pogratulować nominacji i życzyć owocnej i wytężonej pracy – powiedział minister Kowalczyk.

Obecnie Zarząd Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej składa się z pięciu osób: Piotra Woźnego Prezesa Zarządu oraz zastępców Prezesa Zarządu: Anny Mańk, Dominika Bąka, Marka Ryszki i Artura Michalskiego.

Ministerstwo Środowiska

NFOŚiGW wesprze samorządowe inwestycje energetyczne