PKP Intercity obniża ceny biletów 1. klasy

9 grudnia 2015, 11:30 Infrastruktura
pkpPociąg

PKP Intercity zmienia ceny biletów 1. klasy na przejazdy pociągami TLK i IC. Dla podróżujących oznacza to obniżkę cen nawet o 28 proc. Na dodatkowy rabat mogą liczyć także seniorzy oraz duże i małe rodziny.

Bilety w nowych, obniżonych cenach pojawią się w sprzedaży w niedzielę, 13 grudnia. Atrakcyjny cennik obejmie przejazdy w 1. klasie na pokładach popularnych pociągów segmentu ekonomicznego – TLK (Twoje Linie Kolejowe) i IC (InterCity). Średnio, pasażerowie za przejazd zapłacą o 12 proc. mniej.

Obniżka to nie tylko ukłon w stronę pasażerów już korzystających z 1. klasy. Chcemy też niższymi cenami przyciągać pasażerów na co dzień wybierających klasę 2. Szczególnie, że obniżki oznaczają bilety tańsze nawet o 16 zł – mówi Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity.

Na dodatkowy bonus przy przejazdach 1. klasą mogą liczyć np. seniorzy czy rodziny. PKP Intercity od cennika 1. klasy odlicza 30 proc. rabat dla korzystających m.in. z ofert: Bilet dla Seniora (podróże z rabatem dla osób, które ukończyły 60 rok życia) czy Bilet Rodzinny (zniżka dla podróżujących z dziećmi do 16 roku życia). W praktyce oznacza to, że np. senior podróżujący z Krakowa do Warszawy pociągiem TLK w 1. klasie, za przejazd zapłaci 54,60 zł, a osoba korzystająca z oferty Bilet Rodzinny na trasie ze Słupska do Gdańska w 1 klasie zapłaci jedynie 32,90 zł.

Źródło: PKP S.A.