PKP Intercity prezentuje ofertę dla dużych rodzin

5 stycznia 2015, 08:47 Infrastruktura

1 stycznia 2015 r. weszła w życie ustawa o „Karcie Dużej Rodziny” a wraz z nią zmiany w uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Dzięki temu rodzice biorący udział w programie zyskali prawo do ulgowych przejazdów. Dodatkowo, w ramach specjalnej oferty „Duża Rodzina” PKP Intercity wprowadziło nowe udogodnienie – informuje Zuzanna Szopowska, rzecznik spółki.

– Od 1 stycznia 2015 roku „Karta Dużej Rodziny” zyskała formę ustawy. Wraz z jej wdrożeniem weszła w życie zmiana ustawy o uprawnieniach do ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego. Dzięki temu rodzice biorący udział w programie zyskali prawo do ulg ustawowych. 37% zniżki obowiązuje na bilety jednorazowe podczas podróży pociągami TLK, IC, EIC, EIP w klasie 2. oraz 49% rabat na bilety odcinkowe miesięczne imienne w pociągach TLK i IC w klasie 2 – podaje w komunikacie. – Dodatkowo posiadacze „Karty Dużej Rodziny”, oprócz ulgi ustawowej (37%), mogą liczyć na dodatkowe rabaty obowiązujące w PKP Intercity, np.: 25% w ofercie „Duża Rodzina”. Od nowego roku każdy członek rodziny, przy jednoczesnym przejeździe co najmniej dwóch uprawnionych osób (wcześniej trzech) otrzyma wymienione upusty podczas podróży pociągami PKP Intercity w komunikacji krajowej w dowolnej klasie.

– Podróżni z Kartą Dużej Rodziny mogą liczyć także na 20% zniżkę na menu dla dzieci oraz 10% rabat na ofertę ogólną dostępną w wagonach gastronomicznych obsługiwanych przez WARS – czytamy w komunikacie rzecznik PKP Intercity.