PKP uruchomiły stację ładowania samochodów elektrycznych w Bydgoszczy

30 lipca 2019, 10:00 Alert

PKP we współpracy z KZŁ Bydgoszcz oraz PKP Telkol uruchomiło stację ładowania pojazdów elektrycznych przy dworcu Bydgoszcz Główna. To ósma stacja uruchomiana w ramach programu wspierania elektromobilności realizowanego przez Polskie Kolej Państwowe.

fot. Pixabay

Otwarta w poniedziałek stacja ładowania pojazdów elektrycznych PKP pod marką ecoMOTO jest zlokalizowana na parkingu przy dworcu Bydgoszcz Główna. Dworzec w Bydgoszczy to ósma stacja ecoMoto w całej Polsce. Pierwsze otwarto w listopadzie 2018 roku w Katowicach, Katowicach Ligocie, Częstochowie oraz Gliwicach. Kolejne w lipcu tego roku przy dworcu Wrocław Główny, Opole Główne oraz Warszawa Wschodnia.

Każda stacja ecoMOTO posiada dwa gniazda ładowania o mocy 22 kW oraz system zebezpieczeń. Miejsca postojowe, gdzie można postawić samochód do ładowania są pomalowane na zielono. Korzystanie ze stacji nie wymaga rejestracji w żadnym systemie ani posiadać specjalnej karty i co najmniej do końca października jest bepłatne. Po zakończeniu okresu promocyjnego za usługę będzie można wygodnie zapłacić za pomocą karty płatniczej.

Łącznie w pierwszym etapie projektu PKP ma powstać dziesięć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Jak zapowiada kolejowa spółka, następne dwie zostaną otwarte przy dworcu Gdańsk Wrzeszcz oraz Gdynia Główna.

CIRE.pl