Polacy z GE zmodernizują ukraińskie elektrownie jądrowe

20 października 2016, 09:15 Alert
Elektrownia atomowa Chmielnicki
Elektrownia jądrowa Chmielnicki. Fot. Wikimedia Commons

Energoatom i GE Power Polska podpisały memorandum o porozumieniu rozwoju współpracy i modernizacji sprzętu maszynowego w halach ukraińskich elektrowni jądrowych. Podpisy złożono podczas uroczystości 20-lecia firmy Energoatom.

Memorandum opisuje współpracę na rzecz zwiększenia mocy wytwórczych reaktorów na Ukrainie, zwiększenia ich efektywności i bezpieczeństwa poprzez modernizację infrastruktury. Zakłada także rozwój współpracy przy serwisowaniu sprzętu zainstalowanego w obiektach przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii i instrumentów finansowych.

General Electric jest obecny w Polsce od 1992 roku. Zatrudnia około 10 tysięcy pracowników. Oprócz oferty obejmującej między innymi nowoczesne technologie medyczne oraz produkcję wydajnej aparatury kontrolno-sterowniczej, GE udziela pożyczek i oferuje produkty finansowe zarówno klientom korporacyjnym, jak i indywidualnym. Warszawskie Engineering Design Center (EDC) jest centrum badawczo-rozwojowym GE i zatrudnia 1600 inżynierów, którzy współpracują z krajowymi i zagranicznymi centrami badawczymi specjalizującymi się w poszczególnych obszarach działalności GE.

Energoatom/Wojciech Jakóbik