Polacy poprawiają po Alpine Bau | PKP Cargo i kolarze | LOT nie poleci do Berlina

27 czerwca 2013, 09:10 Alert

INFRASTRUKTURA

Polacy poprawiają po Alpine Bau. Jest umowa na dokończenie naprawy obiektu w Mszanie.

(www.gddkia.gov.pl)

Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Sp. z o.o., Intercor z Zawiercia zrealizuje prace naprawcze na moście w Mszanie w ciągu autostrady A1, podyktowane decyzją nałożoną w maju 2012 r. przez Śląski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego po awarii spowodowanej błędami wykonawczymi poprzedniego generalnego wykonawcy mostu, firmy Alpine Bau. Wartość umowy zostanie w całości pokryta z zabezpieczonej na rzecz Skarbu Państwa gwarancji Alpine Bau.

Hydeparkowa przygoda na Mariensztacie

(www.transport.gov.pl)

Wykrzycz bezpieczeństwo na drodze – tak w skrócie można opisać to, co w najbliższą niedzielę (30 czerwca) będzie się działo na Rynku Mariensztackim w Warszawie. Na jeden dzień odrodzi się przedwojenna targowa tradycja tego miejsca. Do nabycia – życie. W samo południe na Mariensztacie ruszy Bazar Bezpieczeństwa.

Dobre praktyki i przyspieszenie inwestycji dzięki Forum Inwestycyjnemu

(www.transport.gov.pl)

Przyspieszenie inwestycji oraz wypracowanie dobrych praktyk dla rynku. To dwa główne tematy dyskutowane podczas Forum Inwestycyjnego w siedzibie PKP PLK. Podczas spotkania identyfikowano kluczowe problemy oraz szukano sposobów ich rozwiązania w celu usprawnienia procesów inwestycyjnych.

Utrudnienia w ruchu pociągów na terenie Niemiec

(www.intercity.pl)

Z powodu powodzi w Niemczech zamknięty jest odcinek linii kolejowej między Hanowerem i Berlinem. Zamknięcie to będzie trwało przynajmniej do połowy lipca, ponieważ nie można jeszcze w pełni oszacować szkód powstałych w wyniku powodzi. Ze względu na to pociągi kursują trasą objazdową przez Magdeburg, Helmstedt, Braunschweig. Linią tą kursuje między innymi pociąg EN „Jan Kiepura”.

PKP Cargo towarzyszy gwiazdom kolarstwa

(www.pkp-cargo.pl)

Startuje 24. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków. PKP Cargo po raz kolejny wspiera to ważne kolarskie wydarzenie. Ekipa PKP Cargo towarzyszyć będzie kolarzom podczas startu wyścigu w Lublinie oraz na ul. Piłsudskiego w Łodzi, w miejscu mety. Wyścig „Solidarności” jest ważnym wydarzeniem sportowym, które spółka wspiera finansowo od kilku lat.

Koniec Berlina z LOTem?

(www.aeronews.pl)

Wszystko wskazuje na to, że LOT rezygnuje z obsługi rejsów między Warszawą a Berlinem. O skasowaniu połączenia mówiło się już od jakiegoś czasu. Ostatni rejs Polskich Linii Lotniczych LOT zaplanowano na ostatni dzień lipca. Od sierpnia nie ma możliwości wyszukania lotów z Lotniska Chopina do niemieckiej stolicy.

Więcej lotów z Polski do USA, przez Berlin

(www.airberlin.com)

airberlin kontynuuje swoją strategię wzrostu liczby lotów do USA i w zimowym rozkładzie lotów 2013 zwiększa częstotliwość połączeń z Berlina i Düsseldorfu do Nowego Jorku oraz z Düsseldorfu do Miami i Fort Myers. „USA to ulubiony cel podróży naszych pasażerów z Niemiec i Europy.