Polscy żołnierze lecą do Kuwejtu wspierać walkę z Daesh

4 lipca 2016, 14:30 Alert

(Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych)

W poniedziałek o godz. 10.00 na lotnisku 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim odbyło się pożegnanie żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kuwejcie. W uroczystości uczestniczył Dowódca Generalny RSZ gen. broni dr Mirosław Różański.


Pożegnanie PKW Kuwejt w poniedziałek o godz. 10.00 na lotnisku 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim odbyło się pożegnanie żołnierzy Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kuwejcie. W uroczystości uczestniczył Dowódca Generalny RSZ gen. broni dr Mirosław Różański.

Podczas uroczystej zbiórki, w której wziął udział minister obrony narodowej Antoni Macierewicz nastąpiło przekazanie Polskiego Kontyngentu Wojskowego w operacji Inherent Resolve przez Dowódcę Generalnego RSZ w operacyjne podporządkowanie Dowódcy Operacyjnemu RSZ.

Polski Kontyngent Wojskowy w Kuwejcie zostanie użyty na mocy podpisanego w dniu 17 czerwca 2016 r. przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę postanowienia o użyciu dwóch Polskich Kontyngentów Wojskowych w operacji Inherent Resolve. Główne siły kontyngentu w Państwie Kuwejt będzie tworzył komponent powietrzny – cztery samoloty F-16 wyposażone w zasobniki rozpoznawcze DB 110 – realizujący zadania lotnicze w zakresie rozpoznania na potrzeby wsparcia operacji Inherent Resolve. Polscy żołnierze będą wspierać działania Globalnej Koalicji do walki z tzw. Państwem Islamskim.