Henclewska: Polska i Niemcy rozwijają współpracę w obrębie innowacyjności

1 lipca 2015, 15:30 Drogi
Ministerstwo Gospodarki

Współpraca pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami z branży lotniczej, kosmicznej, motoryzacyjnej i energii odnawialnej to temat konferencji, która odbyła się 30 czerwca 2015 r. w Ministerstwie Gospodarki. Spotkanie otworzyła wiceminister gospodarki Grażyna Henclewska oraz Christian Gutschmidt z Ministerstwa Gospodarki, Pracy i Portów Kraju Związkowego Brema.

Przedstawiciele obu rządów odnieśli się do perspektyw przyszłej współpracy w dziedzinie innowacji. Zachęcam polskie i niemieckie przedsiębiorstwa do zacieśniania kontaktów. Brema to miejsce aktywnej współpracy sektora badawczo-naukowego z przemysłem, a także ważne centrum transportu morskiego i śródlądowego – powiedziała wiceminister Henclewska.

Tematem spotkania był także rozwój klastrów w Polsce i Niemczech oraz dzielenie się dobrymi praktykami w tym zakresie. – Klastry pełnią ważną funkcję w rozbudowie konkurencyjnej gospodarki opartej na wiedzy – powiedziała wiceminister Henclewska. Przypomniała też, że 19 czerwca 2015 r. zakończył się organizowany przez MG i PARP konkurs, którego celem jest wyłonienie klastrów o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej.

Źródło: Ministerstwo Gospodarki