Polska PESA dostarczy 40 tramwajów do Kijowa

18 lipca 2017, 13:30 Alert
tramwaj pesa 1

Komitet ds. konkursu Przedsiębiorstwa Komunalnego Kijówpastrans ogłosił, że w rozstrzygniętym przetargu na dostawę 40. niskopodłogowych tramwajów najlepszą ofertę złożyła PESA Bydgoszcz SA wyprzedzając w punktacji ukraińską firmę Elektrontrans.

Umowa zakłada dostawę do 40 nowoczesnych, niskopodłogowych tramwajów w roku 2017,a wartość zamówienia to ponad 50 mln euro.

„ To dla nas przede wszystkim wielka duma, ale i potwierdzenie dobrych opinii pasażerów i przewoźnika – tramwaje dostarczone do tej pory do Kijowa zostały dobrze przyjęte. Liczymy na dalszą, dobrą współpracę z władzami miasta. Naszym celem jest uruchomienia centrum serwisowo – montażowego w Kijowie. Rozmowy o długofalowych działaniach Pesa w Kijowie i na Ukrainie trwają” – powiedział Dariusz Skotnicki, Dyrektor Marketingu Rynku Wschodniego PESA.

PESA zamierza dalej rozwijać swoją obecność zarówno w sektorze klejowych, jak i w transporcie miejskim na Ukrainie. Do tej pory firma eksportowała na ten rynek pojazdy spalinowe, a w ubiegłym roku przekazała 10 pierwszych tramwajów dla Kijowa.

PESA