Polska ma swoją reprezentację na targach sektora jądrowego

28 listopada 2023, 12:30 Alert

W dniach 28-30 listopada trwają targi sektora jądrowego. Wśród wystawców znalazły się firmy reprezentujący polski sektor.

Stoisko Polski WNE 2023 Źródło. Ministerstwo Klimatu i Środowiska

W Paryżu trwają największe targi dotyczące energetyki jądrowej World Nuclear Exbition 2023 (WNE’2023). W dniach 28-30 listopada odbywa się piąta edycja targów, jest to czwarta na której swoje stoisko ma Polska, która prezentuje swój sektor jądrowy w formie pawilonu narodowego.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska informuje, że Polskę reprezentuje 67 przedsiębiorstw lub organizacji z czego 27 występuje w charakterze współwystawcy. Wśród nich jest APS Energia, Agencja Rozwoju Przemysłu, Chemar Piping czy Dominion.

Polski pawilon wystawowy oznaczony jest jako J135, wśród innych stoisk krajowych znajdują się te należące do USA, Korei Południowej, Chin, Kanady, Wielkiej Brytanii, Czech, Słowenii, Argentyny, Rumuni, Belgi, Niemiec, Japonii, Finlandii, Włoch, Hiszpani, Argentyny i Francji. W tegorocznych targach bierze udział prawie 750 wystawców, zarejestrowało się blisko 20 000 gości.

W ramach targów odbędą się debaty, panele dyskusyjne i prezentacje na między innymi takie tematy jak SMRy, składowanie odpadów promieniotwórczych  czy budowa nowych reaktorów. Na 30 listopada zaplanowana jest prezentacja polskiego programu jądrowego.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska / Marcin Karwowski

Atomowa Greta Thunberg. Spięcie