Polska wydała już ponad 5 mln na program jądrowy

6 marca 2017, 10:15 Alert
PENTAX Image
Elektrownia jądrowa

Jak czytamy w portalu RynekInfrastruktury.pl, wiceminister energii Andrzej Piotrowski poinformował, że koszty poniesione na rzecz realizacji programu jądrowego poniesione przez instytucje publiczne wyniosły do tej pory 5,3 mln zł.

Informacja stanowiła cześć odpowiedzi na interpelację poselską Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. – Zgodnie z przyjętym Programem instytucje publiczne wydatkowały w latach 2014-2016 ze środków rezerwy celowej, przeznaczanych na jego realizację, kwotę 5,3 mln złotych – napisał w cytowanej przez portal odpowiedzi na interpelację min. Piotrowski.

-Administracja rządowa realizuje swoje obowiązki w sposób aktywny i profesjonalny, co zostało potwierdzone w Sprawozdaniu z realizacji PPEJ, przyjętym 14 października 2016 r. – napisano dalej w odpowiedzi na interpelację. Piotrowski zwrócił uwagę, że przygotowania do realizacji „Program polskiej energetyki jądrowej” zostały pozytywnie ocenione przez misję Integrated Nuclear Infrastructure Review (INIR) przeprowadzoną przez Międzynarodową Agencję Energii Atomowej.

Odpowiadając na pytanie dot. wynagrodzenia prezesa spółki PGE EJ, wiceminister poinformował, że jego wysokość zależy wyłącznie od decyzji Polskiej Grupy Energetycznej – czytamy w portalu RynekInfrastruktury.pl.

RynekInfrastruktury.pl/CIRE.pl