? Poranek BiznesAlert.pl: Elon Musk traci blask

5 kwietnia 2019, 08:45 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

Telenoweli z prezesem Tesli ciąg dalszy. Dostał on od sądu dwa tygodnie na osiągnięcie porozumienia w sprawie zarzutu naruszenia zasad wykorzystania mediów społecznościowych ze szkodą dla jego spółki. Grożą mu kary finansowe i zakaz wykorzystywania Twittera, z którego ten intensywnie korzysta. Co jeszcze przygotowaliśmy dla Państwa w naszym podcaście?

Europosłanka z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Jadwiga Wiśniewska pisze, że przegłosowane w Parlamencie Europejskim porozumienie ws. rynku gazowego nie wróży niczego dobrego przyszłości solidarności europejskiej, która wraz z Nord Stream 2 została zakopana na dnie Bałtyku. Jej zdaniem, z całkiem dobrego projektu Komisji, została wydmuszka. Dyrektywa, która miała zatrzymać Nord Stream 2 może go faktycznie zalegalizować.

A ponadto: Kamil Kliszcz z mBanku podaje za i przeciw przejęcia Grupy Azoty przez PGNiG, a Patrycja Rapacka przygląda się sylwetce Zuzanny Czaputowej, nowej prezydent Słowacji, która może okazać się ekologiczną twarzą tego kraju.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu: