? Poranek BiznesAlert.pl: Energetyczne obiecanki-cacanki polityków

10 maja 2019, 08:45 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

Duński operator sieci przesyłowej Energinet.dk ogłosił, że „wpinka” duńskiego systemu przesyłowego do norweskiego gazociągu przesyłowego – EuroPipe 2 na Morzu Północnym – powstanie do października 2022 roku. Wówczas ma być gotowy cały Korytarz Norweski, łączący Norwegię poprzez Danię z Polską. Pierwotnie „wpinka” miała powstać do stycznia 2022 roku. Co jeszcze przygotowaliśmy w dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl?

Kampania wyborcza w apogeum: na wczorajszej konferencji prasowej przy Elektrowni Bełchatów lider Wiosny Robert Biedroń zaproponował zielony pakiet, który pomoże Polsce odejść od węgla, rozwiąże problem smogu i da nowe miejsca pracy.

Grupa PGE wyemitowała obligacje o łącznej wartości 1,4 mld zł. To pierwsza w Polsce emisja obligacji o 10-letnim horyzoncie inwestycyjnym wyemitowanych przez przedsiębiorstwo przemysłowe.

A ponadto: Michał Perzyński radzi maturzystom, by przy wyborze studiów łaskawiej spojrzeli na energetykę, Karolina Baca-Pogorzelska bada wpływ cen emisji CO2 na redukcję tychże emisji, a Wojciech Jakóbik pisze o polskiej ofercie na amerykańskie LNG dla Ukrainy.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu!