? Poranek BiznesAlert.pl: Nie ma porozumienia ws. zanieczyszczonej ropy

22 maja 2019, 08:30 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

Dzisiaj pracowity dzień w redakcji BiznesAlert.pl – jesteśmy na różnorakich konferencjach i wydarzeniach poświęconych zmianom na przykład w Polskich Sieciach Elektroenergetycznych, PKN Orlen czy w sprawie morskich farm wiatrowych. W dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl można dowiedzieć się o szczegółach i posłuchać o najważniejszych informacjach dnia.

 

Kommiersant sugeruje, że nadal nie został ustalony mechanizm wyliczania odszkodowań za dostawy zanieczyszczonej ropy z Rosji i zatrzymanie ich przez ropociąg Przyjaźń. Jurij Borsukow z Kommiersanta komentuje odmowę odbioru zanieczyszczonej ropy przez rafinerię Leuna w Niemczech należącą do francuskiego Totala. Przypomina, że klienci mają do tego prawo. Przerwa dostaw przez ropociąg Przyjaźń z powodu obniżenia jakości surowca trwa od 25 kwietnia i powoduje gromadzenie się należności po stronie rosyjskiej.

Po raz kolejny sektor energochłonny apeluje o zmianę polityki rządu i wsparcie przemysłu energochłonnego, który doświadcza rosnących cen energii. Henryk Kaliś, przewodniczący Forum Odbiorców Energii Elektrycznej i Gazu przekonuje w rozmowie z BiznesAlert.pl, że politycy zapomnieli o przemyśle.

A ponadto: współpracowniczka BiznesAlert.pl Aleksandra Fedorska opisuje protest aktywistów w Niemczech, którzy wczołgali się do rur w gazociągu EUGAL, mającego pomóc obsługiwać Nord Stream 2, a Wojciech Jakóbik przekonuje do rozważenia wprowadzenia podatku od śladu węglowego.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu: