? Poranek BiznesAlert.pl. Upadek porozumienia naftowego?

23 kwietnia 2019, 08:26 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

USA nie zamierzają już wyłączać spod działania antyirańskich sankcji ośmiu krajów, którym takie preferencyjne traktowanie zapewniono jesienią 2018 r. – podał w poniedziałek Biały Dom. Sekretarz stanu Mike Pompeo sprecyzował, że nie będzie okresu karencji. Co jeszcze przygotowaliśmy w dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl?

Magazyny energii – nowy impuls czy mrzonka? Nad tą kwestią zastanawia się nasz współpracownik, Mateusz Cabak.  Magazyny energii mają być kluczem do rozwiązania problemów związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł energii. Ich zastosowanie pozwala efektywnie zarządzać nadprodukcją czy niedoborem energii elektrycznej podczas niesprzyjających warunków pogodowych.

Tama Trzech Przełomów jest największą elektrownią wodną i zarazem największą zaporą rzeczną na świecie. Znajduję się na rzece Jangcy w południowych Chinach, w prowincji Hubei. Całkowita długość tamy wynosi 3335 metrów, wysokość 185 metrów. Budowa projektu rozpoczęła się w 1994 roku, a budowę ukończono w 2006 roku. Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 14 miliardów dolarów – pisze Jacek Perzyński, współpracownik BiznesAlert.pl.

Aktor Wołodymyr Zełenski zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich na Ukrainie, zdobywając 73,2 procent głosów. Wybory prezydenckie na Ukrainie to początek zmian, które mogą, ale nie muszą podważyć kursu na reformy w sektorze gazowym. Więcej w tekście naszego redaktora naczelnego, Wojciecha Jakóbika.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu: