? PoranekBiznesAlert.pl: Dzisiaj wyniki PGNiG

21 maja 2019, 08:45 Alert
Podcast BiznesAlert.p
Podcast BiznesAlert.pl

Dzisiaj drugi dzień konferencji Eurelectric we Florencji poświęconej przyszłości europejskiej energetyki, a w Warszawie odbędzie się konferencja wynikowa PGNiG, która coraz mocniej angażuje się w rynek LNG przez kontrakty z amerykańskimi spółkami, o czym w szczegółach będziemy dzisiaj pisać na naszym portalu. Co jeszcze przygotowaliśmy w dzisiejszym Poranku BiznesAlert.pl?

Marcin Wasilewski, dyrektor Biznesu Przemysłu Energetycznego w ABB powiedział , w rozmowie z portalem BiznesAlert.pl: – Jestem przekonany, że w świecie, gdzie CO2 kosztuje ponad 20 EUR/t powinniśmy skupić się na nowych technologiach związanych z odnawialnymi źródłami oraz z mikrosieciami.

A ponadto: Bartłomiej Sawicki pisze, że po ponad miesiącu przerwy czysta ropa z Rosji miała zacząć płynąć polskim odcinkiem ropociąg Przyjaźń do Polski oraz Niemiec. Białorusini byli gotowi wznowić dostawy czystej ropy 20 maja o północy.  Tymczasem brudna ropa miała trafić do rafinerii w Polsce i Niemczech. Tak się na razie nie stanie, bo brakuje porozumienia o podziale wolumenu. Dlaczego? Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Zapraszamy do wysłuchania podcastu: