Porsche: Ładowanie elektryków w 15 minut

20 lipca 2017, 12:45 Alert
samochód elektryczny electriccar

Jak poinformował portal Gramwzielone,pl, niemiecki koncern motoryzacyjny uruchomił pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych. Zastosowana moc jest rekordowa jak na dotychczasowe standardy ładowania osobowych EV.

Przy biurach Porsche w Berlinie już wcześniej uruchomiono stacje ładowania o mocy 150 kW. Taka moc jest większa o 30 kW od mocy dotychczas najszybszych ładowarek dla samochodów osobowych, które montuje Tesla.

Niemiecki koncern nie poprzestaje jednak na rozwoju technologii ładowania EV i przy swoim berlińskim biurze zamontował pierwsze stacje ładowania o mocy 350 kW mające pozwolić na naładowanie samochodu elektrycznego do 80 proc. pojemności baterii zaledwie w ciągu 15 minut.

Kolejne superszybkie stacje ładowania o mocy 350 kW mają stanąć przy biurach Porsche w Atlancie.

Na razie większość montowanych na rynku stacji ładowania dla osobowych aut elektrycznych posiada moc rzędu kilkudziesięciu kW, co znacznie wydłuża czas ładowania EV w porównaniu do ładowarek o mocy kilkukrotnie wyższej.

Wdrożenie superszybkich ładowarek ma współgrać z wdrożeniem na rynek w pełni elektrycznego modelu Porsche Mission E z zasięgiem do 500 km. Porsche zapowiada produkcję od 2019 roku rocznie 20 tys. takich aut.