Premier Szydło przybędzie na międzynarodowe targi górnictwa i energetyki

29 sierpnia 2017, 08:15 Alert

We wtorek (29 sierpnia) o godz. 10.00 Prezes Rady Ministrów Beata Szydło weźmie udział w uroczystości otwarcia Międzynarodowych Targów Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego w Katowicach. Przewidziano wystąpienie Prezes Rady Ministrów.

Premier Beata Szydło, fot. flickr.com/premierrp

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego KATOWICE 2017, które w przyszłym tygodniu odbędą się na Śląsku. Największe w Europie wydarzenie poświęcone górnictwu, organizowane przez Polską Technikę Górniczą S.A., potrwa od 29 sierpnia do 1 września. Miasto Katowice to współgospodarz imprezy, która łączy tradycję z nowoczesnością, jest przeglądem rozwoju myśli technicznej, a zarazem możliwości ekonomicznej ekspansji. Targi w jednym miejscu skupiają kilkuset profesjonalistów z całego świata, a wśród uczestników tegorocznej edycji będą przedstawiciele europejskiej nauki i polskiego rządu – patronem honorowym jest Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski. W ramach konferencji towarzyszącej targom przedstawi on „Program dla sektora górnictwa węgla
kamiennego w Polsce na lata 2016-2030”.

Głównym celem konferencji branżowej „Węgiel w okresie transformacji energetycznej”, która odbędzie się w pierwszy dzień targów, tj. 29 sierpnia, będzie wykazanie, że wytwarzanie energii w elektrowniach węglowych jest jedyną technologią w Europie, która oferuje ciągłe dostawy energii bez ryzyka geopolitycznego. Organizatorami konferencji są Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Europejskie Stowarzyszenie Węgla Kamiennego i Brunatnego EURACOAL. – Jak co dwa lata, Targi KATOWICE promują innowacyjne rozwiązania, służące poprawie bezpieczeństwa, a także ochronie przyrody. M.in. prezentują tzw. Czyste Technologie Węglowe, zaprojektowane w celu poprawy skuteczności wydobycia, przeróbki, przetwarzania i utylizacji węgla, mając na uwadze minimalizację szkodliwości tych procesów dla środowiska naturalnego – mówi Marek Brzenczek, Prezes Zarządu Polskiej Techniki Górniczej S.A., organizatora Targów KATOWICE 2017.

Dużym zainteresowaniem wśród wystawców cieszy się w tym roku konkurs „Innowacyjny Produkt KATOWICE 2017”, organizowany przez PTG S.A. i miesięcznik „Napędy i Sterowanie”. Ponadto, na targach spodziewane są prezentacje maszyn dla szeroko pojętego
przemysłu ciężkiego od wystawców zagranicznych, m.in. z Niemiec, Czech, Słowacji, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Grecji, Turcji, Rosji, Ukrainy i Chin.

– W ostatnim czasie rozpoczęły się inwestycje w polskim górnictwie, co dla firm branży górniczej oznacza wytężony czas pracy. Zauważalna jest zmiana wystawiennicza, coraz częstszą formą jest prezentacja multimedialna, spotkania B2B. Oczywiście są firmy, które do tej pory przywoziły i dalej będą przywozić swoje najnowsze osiągnięcia, jednakże ten trend zmienia się – dodaje Prezes Marek Brzenczek.

Międzynarodowe Targi Górnictwa, Przemysłu Energetycznego i Hutniczego/KPRM