Prezydent o Dragon-17: Jesteśmy przygotowani do obrony państw NATO

28 września 2017, 13:45 Alert
Duda Dragon
Fot. KPRP

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda na poligonie w Drawsku Pomorskim złożył wizytę na największym tegorocznym ćwiczeniu Sił Zbrojonych RP Dragon-17. Zwierzchnik Sił Zbrojnych spotkał się z ministrem obrony, kierownictwem ćwiczenia, żołnierzami biorącymi udział w manewrach Dragon-17 oraz obserwował działania dynamiczne wojsk. Prezydentowi towarzyszył szef BBN Paweł Soloch.

– Jesteśmy przygotowani do obrony państw Sojuszu Północnoatlantyckiego – powiedział prezydent Andrzej Duda. – Po drugiej stronie naszej wschodniej granicy na Białorusi odbyły się w ostatnim czasie potężne ćwiczenia (Zapad’17), prowadzone przez Federację Rosyjską wspólnie z Białorusią – powiedział dziennikarzom chwilę po zakończeniu pokazu.

Jak dodał, Sojusz Północnoatlantycki również musi się doskonalić. – Tamte ćwiczenia miały charakter ofensywny. Niestety mówię to z przykrością. Nasze ćwiczenia w ramach Sojuszu Północnoatlantyckiego mają charakter defensywny. Jesteśmy przygotowani do tego, aby bronić terytorium państw Sojuszu Północnoatlantyckiego – podkreślił prezydent.

Polska Agencja Prasowa