Problemów Volkswagena ciąg dalszy

27 stycznia 2017, 07:45 Alert
Volkswagen

Po aferze Dieselgate Volkswagen w USA ma nie małe problemy z wycofanymi samochodami. Okazuje się, że część z nich znajduje się w stanie Michigan na dawnym stadionie NFL w Detroit. Część wykupionych samochodów znajduje się w likwidowanej bazie Air Force w Kalifornii a jeszcze część w porcie w Baltimore.

Setki tysięcy samochodów

Setki tysięcy samochodów i klientów są w zawieszeniu. Do tej pory nie udało się ostatecznie ustalić jak szybko możliwe będzie wprowadzenie zmian w autach tak aby mogły wrócić na rynek. Dotychczas modyfikacje zostały wprowadzone w modelach z silnikiem wysokoprężnym 2.0 z czterema cylindrami z 2015 roku. Szacuje się, że na całym świcie zostało sprzedanych około 11 milionów egzemplarzy samochodów z oprogramowaniem fałszujących zawartość tlenków azotu.

Sankcje

11 stycznia w USA zapadł wyrok, w którym producent jest zobowiązany do wypłaty 4.3 miliarda dolarów i przyznania się do popełnionego czynu. To najwyższa przyznana kiedykolwiek kara nałożona na firmę z branży motoryzacyjnej. W związku ze skandalem i fałszowaniem danych dotyczących emisji spalin sześciu pracowników wysokiego szczebla zostało także oskarżonych.

MLive.com

Rzędowska: Czy twórca Dystryktu 9 poprawi wizerunek BMW?