Problemy firm serwisujących wydobycie w USA

30 kwietnia 2015, 10:05 Alert
serwis

(UPI/Patrycja Rapacka)

Według amerykańskiej firmy Hercules Offshore, popyt na sprzęt wiertniczy na morzach ma pozostać na niskim poziomie do końca 2015 roku ze względu na obecną sytuację na rynku ropy naftowej.

Prezes spółki, John Rynd powiedział w ramach środowego (29.04) wystąpienia, że 2015 rok będzie trudnym okresem dla branży wydobywczej w ogóle, a w szczególności dla Hercules Offshore. Firma poinformowała, że w pierwszym kwartale 2014 roku zaliczono stratę netto wynoszącą 57,1 milionów dolarów z jednoczesnym uzyskanym zyskiem netto w wysokości 19,9 mld dolarów..

Ze względu na tanią ropę naftową firmy jak Halliburton Baker Hughes czy Schlumberger dokonują cięć kosztów i redukcji personelu w celu poprawy efektywności. Hercules Offshore poinformował, że w pierwszym kwartale 2015 roku dochody z działalności operacyjnej w USA spadły o 63 procent, natomiast z bieżących działań na arenie międzynarodowej o 63 procent. Jego partnerzy rezygnują także z kontraktów. Saudi Aramco w lutym 2015 roku anulował umowy najmu platformy Hercules 261.

Budżet amerykańskiej spółki może uratować podpisany w kwietniu 2015 roku pięcioletni kontrakt z ENI dla realizacji projektów energetycznych w Afryce.

Więcej informacji:

Tania ropa zmusza Chesapeake Energy do oszczędności
Ponad 7 mln baryłek dziennego wydobycia do odblokowania w USA