Program Mój Elektryk ma już miesiąc. Wpłynęło pół tysiąca wniosków

24 sierpnia 2021, 14:00 Alert

– Po pierwszym miesiącu funkcjonowania programu Mój Elektryk wpłynęło pół tysiąca wniosków na dofinansowanie zakupu samochodu elektrycznego. Mamy też pierwszą setkę wniosków z Kartą Dużej Rodziny – powiedział minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka w rozmowie z Wirtualną Polską.

fot. pixabay.com

Wirtualna Polska zapytała Michała Kurtykę o wyniki rządowego programu dofinansowania zakupu pojazdów elektrycznych Mój Elektryk. Minister ocenił go dobrze. – Po pierwszym miesiącu funkcjonowania wpłynęło pół tysiąca wniosków. Cieszy mnie to, że mamy pierwszą setkę wniosków złożonych z Kartą Dużej Rodziny – powiedział.

Przypomniał, że przy wnioskach składanych z Kartą Dużej Rodziny można uzyskać 27 tys. zł. dofinansowania na samochód elektryczny. – Ta kwota nie jest zróżnicowana w zależności od kwoty zakupu pojazdu – uzupełnił Kurtyka.

W ramach programu „Mój Elektryk” według Kurtyki 100 mln zł przeznaczono na dodatki do sfinansowania zakupu pojazdów elektrycznych bezpośrednio przez rodziny, a kolejne 400 mln zł trafi na dofinansowania dla przedsiębiorstw, które będą realizowane w formie leasingu.

W uruchomionym w lipcu programie „Mój Elektryk” osoby fizyczne mogą wnioskować o dopłaty do zakupu aut z napędem elektrycznym lub wodorowym. Budżet programu sięga 500 mln zł, z czego 100 mln zł trafi na dopłaty dla osób fizycznych.

Polska Agencja Prasowa/Jędrzej Stachura

Kurtyka: Teren pod budowę fabryki elektryków w Jaworznie jest silnie zdegradowany