Prokuratura wkroczyła do siedziby Geofizyki Kraków

8 listopada 2016, 18:00 Alert

Na polecenie krakowskiej prokuratury policja wkroczyła do siedziby firm Geofizyka Kraków SA i Geofizyka Toruń SA w celu zabezpieczenia dokumentacji – poinformował PAP rzecznik prasowy krakowskiej prokuratury prok. Janusz Hnatko.

Działania są związane ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości przy likwidacji Geofizyki Kraków i działań na szkodę spółki. Jest to zbiorcze śledztwo, do którego – na polecenie prokuratora okręgowego – połączono kilka postępowań z prokuratur regionalnych, wszczętych m.in. po zawiadomieniach pracowników.

– Na polecenie Prokuratury Okręgowej w Krakowie z wydziału III ds. przestępczości gospodarczej funkcjonariusze policji w Krakowie dokonują czynności zabezpieczenia dokumentów firm Geofizyka Kraków SA i Geofizyka Toruń SA – powiedział PAP rzecznik prasowy krakowskiej prokuratury prok. Janusz Hnatko.

Jak dodał, czynności są przeprowadzane zarówno w Krakowie, jak i Toruniu.

Z uwagi na etap postępowania, prokuratura nie udziela bliższych informacji w tej sprawie.

O wkroczeniu policji do Geofizyki Kraków SA poinformowało we wtorek radio RMF. Jak podaje RMF, w tej chwili krakowska spółka jest w likwidacji. Do końca roku pracę stracą wszyscy zatrudnieni w Geofizyce Kraków, czyli 406 osób. W maju władze Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, do którego należy krakowska spółka, odwołały poprzedni zarząd Geofizyki Kraków. We władzach pojawili się ludzie z konkurencyjnej spółki Geofizyka Toruń, także należącej do PGNiG. Decyzję o zmianie zarządu tłumaczono sytuacją finansową spółki. Na początku sierpnia zapadła decyzja o likwidacji Geofizyki Kraków.

Polska Agencja Prasowa