PSG przeprowadzi akcję przewonienia gazu ziemnego w województwie lubuskim

15 listopada 2021, 10:15 Alert

Polska Spółka Gazownictwa (PSG) poinformowała, że planuje akcję przewonienia gazu ziemnego na terenie województwa lubuskiego. Będzie ona trwać od 15 do 22 listopada.

Sieć dystrybucyjna gazu. Fot. PSG
Sieć dystrybucyjna gazu. Fot. PSG

Akcja przewonienia polega na zwiększeniu ilości środka nawaniającego w sieci gazowej. W związku z tym zapach gazu staje się intensywniejszy, co umożliwia wykrycie ewentualnych nieszczelności sieci lub instalacji gazowych – czytamy w komunikacie PSG.

– Przewonienie instalacji przeprowadzamy w trosce o bezpieczeństwo naszych odbiorców. W przypadku wyczucia zapachu ulatniającego się gazu należy natychmiast zamknąć kurek przy gazomierzu lub przy urządzeniu gazowym i niezwłocznie powiadomić Pogotowie Gazowe pod numerem tel. 992. Wyczuwalny zapach gazu może świadczyć zarówno o nieszczelności sieci lub instalacji gazowej, jak i o niesprawności urządzeń gazowych, np. zanieczyszczeniu palników – powiedział Mariusz Korabiowski, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Gorzowie Wielkopolskim.

Akcja przewonienia rozpocznie się 15 listopada i zostanie przeprowadzona na obszarach obsługiwanych przez gazownie w Gorzowie Wielkopolskim, Kostrzynie Nad Odrą, Zielonej Górze i Żaganiu.

Polska Spółka Gazownictwa/Jędrzej Stachura

Gazprom będzie zatłaczał gaz do europejskich magazynów