PSG rośnie w siłę w mediach społecznościowych

1 marca 2022, 15:15 Alert

Profil Polskiej Spółki Gazownictwa na platformie społecznościowej Facebook znalazł się wśród trzech najbardziej angażujących kont spośród wszystkich polskich spółek energetycznych. Użytkownicy mediów społecznościowych najbardziej byli zainteresowani treściami edukacyjnymi i proekologicznymi.

Facebook
Pixabay.com

Polska Spółka Gazownictwa pozyskała w badanym okresie najwięcej nowych fanów spośród wszystkich grup energetycznych. Materiały przygotowane przez Departament Komunikacji PSG uzyskały też ex aequo największą liczbę polubień i były jednymi z najchętniej udostępnianych przez użytkowników mediów społecznościowych.

– Polska Spółka Gazownictwa z roku na rok coraz mocniej wykorzystuje w komunikacji media społecznościowe. Jest to idealne miejsce, w którym możemy klientom zaprezentować nasze działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu czy te mające wpływ na poprawę środowiska naturalnego. Tym, którzy obserwują nasze profile już dziś dziękuję za zaangażowanie. Pozostałe osoby zachęcam do obserwowania naszych kont na platformach Facebook, LinkedeIn i Instagram – powiedział Robert Więckowski, prezes Polskiej Spółki Gazownictwa.

Polska Spółka Gazownictwa w rankingu znalazła się tuż za Tauron Polska Energia i PKN Orlen. Użytkownicy mediów społecznościowych docenili artykuły edukacyjne dotyczące Wirtualnego Muzeum Gazownictwa, akcji przewonienia gazu ziemnego i ochrony środowiska. Badanie dotyczyło okresu od 21 stycznia do 17 lutego 2022 roku i zostało przygotowane przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

Polska Spółka Gazownictwa