font_preload
PL / EN
Alert 11 stycznia, 2019 godz. 7:15   

Ludowcy przedstawią własną strategię energetyczną

Władysław Kosiniak-Kamysz Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PSL

Tani prąd, czyste powietrze i bezpieczeństwo energetyczne – oto główne założenia „Paktu dla Zielonej Energii”, który Polskie Stronnictwo Ludowe przedstawi w piątek w Sejmie. Ludowcy zaprosili do dyskusji wszystkie ugrupowania polityczne.

– Czas na zieloną rewolucję. Zdrowie Polaków, niskie rachunki za prąd i gwarancje bezpieczeństwa energetycznego Polski to sprawy, które powinny łączyć, a nie dzielić. Dlatego zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich ugrupowań politycznych i środowisk eksperckich do udziału w debacie „Pakt dla Zielonej Energii”– powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Dr Andrzej Grzyb, poseł do PE PSL, przedstawi m.in. aktualnie najbardziej efektywne kierunki transformacji oraz działania które należy podjąć w najbliższych 15 latach.

Zarys strategii, której uaktualnioną wersję przedstawi jutro dr Grzyb był już prezentowany na łamach portalu BiznesAlert.pl i była ona przedmiotem prac ostatniego Kongresu PSL. Konferencja „Pakt dla Zielonej Energii”  odbędzie się w Sejmie w piątek 11 stycznia o godz. 11:00. Zaproszenie do dyskusji przyjęli już przedstawiciele organizacji ekologicznych, branży OZE oraz eksperci. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego zaprosił do debaty także szefów wszystkich ugrupowań politycznych.

Wojciech Jakóbik

Grzyb: Reforma polityki klimatycznej zmusza Polskę do przełomu technologicznego (ROZMOWA)