font_preload
PL / EN
Chemia Energetyka Węgiel 12 listopada, 2015 godz. 7:00   
REDAKCJA

Ptasiński: Projekt zgazowania węgla pierwszą tego typu inicjatywą w Polsce (WIDEO)

Węgiel

Grupa Azoty jest poważnie zaangażowana w projekt zgazowania węgla prowadzony we współpracy z Akademią Górniczo Hutniczą, który obecnie znajduje się na etapie analiz i oczekiwania na dane wejściowe. Jak powiedział agencji eNewsroom.pl Mirosław Ptasiński, wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. spółka przywiązuje do realizacji projektu bardzo dużą wagę licząc, że pozwoli on wprowadzić w życie nową w skali ogólnopolskiej technologię.

– Powiązanie nauki oraz biznesu jest bardzo ważnym elementem w całości procesu, a prowadzony projekt jest pierwszą tego typu inicjatywą, którą możemy zrealizować w Polsce. Warto dodać, że gaz jest podstawowym surowcem wykorzystywanym przez nas w procesach technologicznych. Projekt zgazowania węgla pozwoli na wykorzystanie surowca, który jest w naszym zasięgu biorąc pod uwagę m.in. koszty logistyczne – zauważa Ptasiński.

Grupa Azoty jest jednym z kluczowych holdingów sektora chemicznego w Polsce. Jest producentem m.in. nawozów, tworzyw sztucznych, chemikaliów, pigmentów i innych produktów chemicznych.

Źródło: eNewsroom.pl