Purwin: PKP CARGO S.A. nagrodzone prestiżową nagrodą za giełdowy debiut roku 2013

20 marca 2014, 14:56 Infrastruktura

PKP CARGO S.A. została uhonorowana prestiżową nagrodą Byki i Niedźwiedzie w kategorii „Debiut Roku 2013” przyznawaną przez redakcję dziennika „Parkiet”.  Jest to wyróżnienie za ubiegłoroczny sukces IPO spółki na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Była to jedna z największych ofert publicznych w Polsce w 2013 r. oraz pierwsze, zakończone sukcesem uplasowanie oferty akcji narodowego kolejowego przewoźnika towarowego w Unii Europejskiej.

IPO PKP CARGO S.A. było drugim pod względem wartości (ponad 1,4 mld zł) debiutem giełdowym na rynku w 2013 r. Spotkała się z ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród inwestorów instytucjonalnych oraz indywidualnych. W uzasadnieniu przyznania nagrody redakcja „Parkietu” podkreśliła także, że Grupa PKP CARGO w ciągu ostatnich  pięciu lat z sukcesem przeprowadziła restrukturyzację, dzięki której spółka zmieniła się w rentowne przedsiębiorstwo zdolne do rywalizacji na coraz bardziej konkurencyjnym rynku i do ekspansji zagranicznej.

Nagrodę odebrał prezes zarządu Adam Purwin podczas uroczystej gali, która odbyła się  w środę 19 marca br. w gmachu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

– Cieszę się, że sukces zeszłorocznego debiutu giełdowego PKP CARGO jest zauważany w tak wielu uznanych i ważnych środowiskach. Osiągnięcie PKP CARGO to przede wszystkim zasługa wspaniałego zespołu ludzi, którego codzienne wysiłki przyczyniły się do wypracowania pozycji lidera w Polsce i drugiego przewoźnika w Unii Europejskiej. Prestiżowa nagroda redakcji „Parkietu” to doskonała motywacja do dalszej pracy. Wzrost kursu akcji po debiucie  odzwierciedla zaufanie inwestorów do spółki i jej potencjał rozwojowy. Ambicje mamy jeszcze większe –  mówi Adam Purwin, prezes PKP CARGO S.A.

Redakcja dziennika „Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet” już po raz 20. nagrodziła najlepsze spółki i profesjonalistów rynku kapitałowego.

IPO PKP CARGO S.A. było już trzykrotnie nagradzane w rankingach i konkursach uznanych redakcji biznesowych oraz gospodarczych. Tytuł „Tego który zmienia polski przemysł” od redakcji miesięcznika gospodarczego Nowy Przemysł oraz nagrodę „Finansista Roku” od Gazety Finansowej odebrał w ostatnim czasie Jakub Karnowski, szef Rady Nadzorczej PKP CARGO i prezes zarządu PKP S.A. – większościowego akcjonariusza PKP CARGO S.A.