Raport Zrównoważonego Rozwoju Warszawy

4 sierpnia 2015, 11:30 Energetyka
PSX_20150804_111138

Ukazał się drugi raport o zrównoważonym rozwoju Warszawy. Jego celem jest dostarczenie mieszkańcom, gościom i inwestorom kompleksowej informacji o mieście z zakresu uwarunkowań ekonomicznych, środowiskowych i społecznych.

Raport Warszawy został przygotowany w oparciu o wytyczne Światowej Inicjatywy Sprawozdawczej – Global Reporting Initiative (GRI) w wersji G4, jak również przy użyciu wskaźników normy ISO37120: Zrównoważony rozwój miast. Norma ISO 37120, która została wprowadzona w maju 2014 roku, jest dedykowana miastom i stanowi międzynarodowy standard ich oceny.

Ponad 8 na 10 warszawiaków deklaruje, że jest zadowolonych z życia w mieście. Z raportu można również dowiedzieć się m.in., że aż 25% powierzchni Warszawy to tereny zieleni. Z kolei dzięki zaawansowanym technologiom, Oczyszczalnia Ścieków “Czajka” jest samowystarczalna w kwestii produkcji ciepła a produkcja energii elektrycznej pokrywa zapotrzebowanie oczyszczalni w około 40%.

Powstanie raportu dla Warszawy jest efektem współpracy samorządu i sektora naukowego: zespołu ze studiów podyplomowych Menedżer CSR w Collegium Civitas.

Odbiorców raportu może szczególnie zainteresować m.in. fakt dynamicznej ekspansji systemu rowerowego Veturilo, czy informacja o nowych formach współpracy miasta z mieszkańcami, jak projekt Warszawa 19115, współpraca z sektorem przedsiębiorczości czy budżet partycypacyjny. Leszek Drogosz, dyrektor Biura Infrastruktury podkreśla, że projekt pozwala na poprawę komunikacji miasta z mieszkańcami oraz innymi interesariuszami, a sam raport jest wiarygodnym i ciekawym źródłem informacji o Warszawie.

Raport dostępny jest w polskiej i angielskiej wersji językowej.

Pliki do ściągnięcia:

  1. Raport 2014 – synteza
  2. Raport 2014

Źródło: Urząd m. st. Warszawy