Ruszyła rozbiórka konstrukcji w Elektrowni Ostrołęka C

11 marca 2021, 07:00 Alert
Elektrownia Ostrołęka / fot. BiznesAlert.pl/Piotr Stępiński
Elektrownia Ostrołęka / fot. BiznesAlert.pl/Piotr Stępiński

Portal Moja Ostrołęka poinformował, że nieco ponad rok po wstrzymaniu budowy elektrowni węglowej w Ostrołęce, ruszyła rozbiórka betonowej konstrukcji chłodni kominowej i pylonów.

Betonowe pylony

Portal podał, że z terenu elektrowni zostaną usunięte dwa ponad stumetrowe betonowe pylony. Projekt zakłada, że wieże powinny być połączone i w obecnym stanie nie mogą długo stać ze względów bezpieczeństwa.

Betonowe słupy przykuły m.in. uwagę aktywistek i aktywistów Greenpeace, którzy w nocy z 22 na 23 czerwca ubiegłego roku wspięli się na nie i przypięli napis „Węgiel, gaz, kryzys klimatyczny”. Aktywiści wskazywali, że rząd od lat nie wspiera budowy farm wiatrowych na morzu czy lądzie, a elektrownie słoneczne rozwijają się głównie dzięki determinacji mieszkańców. Ich zdaniem, promowane są natomiast inwestycje w węgiel i gaz – informuje moja-ostrołęka.pl.

Elektrownia Ostrołęka C miała być ostatnią w Polsce dużą elektrownią węglową. Planowo miała zostać uruchomiona w 2024 roku i posłużyć co najmniej 40 lat – czytamy na stronie.

moja-ostrołęka.pl/Jędrzej Stachura

CCGT Ostrołęka – tak będzie się nazywać spółka gazowej Ostrołęki, jeśli UOKiK się zgodzi