Rusza antyphishingowy trening Taurona

12 kwietnia 2022, 15:00 Alert

Ponad 80 tysięcy osób odwiedziło już witrynę nowej kampanii antyphisingowej Taurona pn. „W internetowym oceanie nie daj się złapać na haczyk”, gdzie można pobrać darmowego e-booka, edukującego o bezpieczeństwie w sieci. Teraz firma rusza z kolejnym etapem kampanii i praktycznym quizem, dzięki któremu każdy będzie mógł sprawdzić, czy potrafi rozpoznać działania oszustów.

tauron liczniki
Fot. Tauron

Jak wskazują eksperci ponad 90 procent ataków hakerskich zaczyna się od phishingu. W nowej kampanii edukacyjnej Tauron pokazuje jak bronić się przed tą coraz popularniejszą metodą oszustwa, polegającą na tym, że przestępcy podszywają się pod znane instytucje, firmy czy banki w celu wyłudzenia danych wrażliwych, a w konsekwencji także pieniędzy.

– Systematycznie rośnie w Polsce udział kanałów online w obsłudze klienta. W ten trend wpisuje się blisko 80 procent klientów Taurona, którzy opłacają faktury poprzez internet. Stąd tak istotna jest wiedza, jak bezpiecznie poruszać się w sieci, rozpoznawać działania cyberprzestępców i umiejętnie na nie reagować – mówi Rafał Soja, prezes Tauron Sprzedaż. – W nowej kampanii edukacyjnej nasi eksperci skupiają się na przekazaniu konsumentom praktycznych wskazówek, jak skutecznie bronić się przed oszustwami – dodaje prezes.

Poszkodowanymi w wyniki phishingu są w szczególności osoby, które nie posiadają wystarczającej wiedzy do bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii, nie znają metod wykorzystywanych przez oszustów, a więc nie wiedzą, jak się przed takimi przestępstwami ochronić.

Tauron/Michał Perzyński