RWE przejmuje w sektorze PV i magazynowania energii

30 sierpnia 2016, 13:15 Alert

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, RWE zmienia swój biznes w kierunku energetyki rozproszonej i odnawialnych źródeł energii. Potwierdza to nie tylko mająca nastąpić wkrótce zmiana nazwy niemieckiego koncernu energetycznego, ale także rosnąca aktywność na rynku fotowoltaiki czy magazynowania energii.

RWE porozumiało się z wywodzącą się również z Niemiec firmą Belecitrc w sprawie przejęcia jej działów odpowiedzialnych za rozwój projektów fotowoltaicznych i magazynów energii.

Niemiecki koncern energetyczny przejmie należącą do Belectric spółkę Belectric Solar & Battery Holding GmbH. Transakcja ma zostać sfinalizowana na początku przyszłego roku, jednak wcześniej musi zyskać zgodę odpowiednich urzędów

Belectric to jeden z największych na świecie deweloperów w sektorze OZE. Niemiecka firma zbudowała do tej pory ponad 280 przemysłowych farm fotowoltaicznych i dachowych systemów PV, których łączna moc przekracza 1,5 GW. Dodatkowo Belectric odpowiada za utrzymanie farm fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 1 GW.

RWE nie podaje, ile dokładnie będzie kosztować przejęcie należącej do Belectric spółki. W komunikacie jest jedynie mowa o kwocie rzędu kilkudziesięciu milionów euro.

RWE przypomina, że w nadchodzącym miesiącu ma nastąpić oficjalna zmiana nazwy firmy, która tymczasowo nosi nazwę RWE International SE, a od września zmieni się w innogy SE.
– Przejęcie Belectric Solar & Battery czyni innogy międzynarodowym graczem na rynku przemysłowych farm fotowoltaicznych i technologii magazynowania energii, co jest całkowicie zgodne ze strategią korporacyjną innogy. Te technologie wnoszą ważny wkład w ekspansję zdecentralizowanego systemu energetycznego opartego na źródłach odnawialnych – czytamy w komunikacie niemieckiej firmy.

Spółka innogy SE ma się skupić na usługach sieciowych, dystrybucji i odnawialnych źródłach energii. Wcześniej RWE używał już nazwy Innogy. Tak dotychczas nazywała się spółka niemieckiego koncernu odpowiedzialna za obszar OZE.

Zapowiedź zmian mogliśmy usłyszeć podczas ostatniego zebrania akcjonariuszy RWE, podczas którego szef RWE Peter Terium poinformował, że jego firmę czeka być może największa zmiana modelu biznesowego w historii, a „nowe” RWE będzie bazować na zdecentralizowanej energetyce i stanie się graczem numer jeden w niemieckim zwrocie energetycznym Energiewende.

RWE zmieni nazwę także w Polsce. Zapewnia przy tym, że zmiana nazwy firmy, która nastąpi na początku września, nie będzie oznaczać problemów dla dotychczasowych klientów RWE Polska i RWE Stoen Operator. Ta ostatnia firma zmieni nazwę na innogy Stoen Operator. Natomiast RWE Polska zmieni się w innogy Polska.

Źródło: Gramwzielone.pl