Rynek energii wokół konsumenta. Podsumowanie XXVIII edycji Konferencji EuroPOWER

29 października 2018, 12:50 Alert

4-25 października, w hotelu Westin w Warszawie, odbyła się XXVIII edycja Konferencji Energetycznej EuroPOWER. Jak zawsze Kongres miał na celu przedstawienie konkretnych rozwiązań dla energetyki w gronie kluczowych osób decyzyjnych dla polskiej gospodarki. Przemyślana agenda, 37 najwybitniejszych ekspertów w roli prelegentów i możliwość nawiązania bezcennych kontaktów biznesowych, przyciągnęła ponad 600 uczestników w ramach dwóch dni Kongresu. BiznesAlert.pl był głównym patronem medialnym wydarzenia. 

Wydarzenie rozpoczęło się od części wspólnej Konferencji Energetycznej EuroPOWER i Forum Nowoczesnej Produkcji. Uroczyste otwarcie Kongresów przez Przewodniczących Rad Programowych, Joanne Makowiecką-Gaca i Leszka Juchniewicza, było wstępem do wyczekiwanego przez wszystkich wystąpienia Macieja Bando, Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Przemówienie Gościa Honorowego podkreśliło jak oczekiwania związane z wyborami, będą miały wpływ na rynek energetyki. Inauguracyjna debata pod patronatem Rzeczpospolitej, traktowała o Polskiej energetyce u progu gospodarki 4.0. Kluczowi eksperci z zakresu energetyki i nowoczesnej produkcji, poruszyli takie kwestie jak rozwój OZE, fotowoltaika prosumencka, elektrownie na biomasę czy energetyka jądrowa.

W myśl hasła “Społeczeństwo, energetyka, gospodarka”, pierwszego dnia Konferencji Energetycznej EuroPOWER, rozmawiano o konkurencyjności Polskiej gospodarki. Prezesi największych firm energetycznych, gość z uczelni akademickiej oraz przedstawiciel ministerstwa, wymieniali swoje opinie na temat polityki energetycznej Polski. Następnego dnia również nie zabrakło odniesienia do konsumenta. Energetyka nie istnieje w oderwaniu od klientów i jej zadaniem jest dostarczać energię elektryczną w atrakcyjnej cenie. Nad zagadnieniem energetyki obywatelskiej i demokratyzacji rynku energii pochylili się reprezentanci dostawców energii wraz z Prezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Podczas XXVIII Konferencji Energetycznej EuroPOWER nie zabrakło żywych dyskusji i odważnych tematów. Kwestia wyzwolenia innowacyjności, była kolejnym tematem który z zaciekawieniem został przyjęty przez uczestników wydarzenia. Uatrakcyjniła to też formuła case studies, w ramach której na konkretnych przykładach firmy prezentowały wdrożenia światowych trendów innowacyjnych w sektor energii.

W roli prelegentów XVIII edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER, wystąpili m.in.: Piotr Adamczak, Tomasz Dąbrowski, Kamil Kamiński, Eryk Kłossowski, Henryk Mucha, Tomasz Rogala, Robert Stelmaszczyk i Paweł Śliwa.

Partnerzy XXVIII edycji Konferencji Energetycznej EuroPOWER:

Partnerzy Strategiczni: PKN Orlen, PGE, TAURON Polska Energia, DXC Technology, Dell EMC, Atende, Asseco

Partnerzy: Enea, SAP, Towarowa Giełda Energii, Polskie Sieci Elektroenergetyczne, Europejski Instytut Miedzi, Salesbook, Abak, PROFESCAPITAL, CallPage, Gamfi

Partner Merytoryczny: PwC

Zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelacją XVIII Konferencją Energetyczną EuroPOWER.

Organizatorem wydarzenia jest MMC Polska.