#RynekOpinii: Carsharing, gospodarka o obiegu zamkniętym, sankcje USA na Rosję

19 czerwca 2017, 06:00 Alert

Rynek Opinii to audycja przygotowana przez Instytut Jagielloński i BiznesAlert.pl. To miejsce, w którym konfrontujemy opinie na najciekawsze tematy gospodarczo-społeczne. Audycja nadawana jest w każdy poniedziałek o godz. 19.00 w Radio Dla Ciebie.

Rynek opinii

Audycja 19 czerwca 2017 roku.

ROZMOWA I 

Ekonomia współdzielenia pomału zaczyna wrastać w miejskie tkanki. Od wypożyczalni miejskich rowerów po carsharing zaczynamy oswajać się z mobilnością bez konieczności posiadania samochodu lub roweru. O trendach i dobrych praktykach w ekonomii współdzielenia porozmawiamy z Dawidem Sokołowskim – futurystą, autorem raportu „Ekonomia współpracy”, założycielem portalu zwyczajny.pl.

ROZMOWA II

Z ekspertem branży odpadów porozmawiamy na temat wchodzących 1 lipca przepisach o segregacją odpadów. Zapytamy także o potencjał jaki drzemie w odpadach i jaką rolę będą pełniły odpady w gospodarce o obiegu zamkniętym. Poznamy także przykłady skutecznego działania na rzecz poprawy lokalnych poziomów recyklingu i korzyści z tego płynące. Naszym gościem będzie Andrzej Gawłowski ze Związku Celowego Gmin MG6.

ROZMOWA III

Dr Agnieszka Bryc, autorka licznych prac na temat polityki zagranicznej, adiunkt w Instytucie Politologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, opowie o tym jak sankcje, które USA zamierzają nałożyć na Rosję, wpłyną na sektor energetyczny w Europie. Dowiemy się także jakie znaczenie ma dla Polski budowa gazociągu Nord Stream 2 i jak w najbliższym czasie będą wyglądały relacje USA i Rosji.