#RynekOpinii: E-myto, Plan Morawieckiego, Ukraina

11 grudnia 2016, 09:15 Alert
Rynek opinii (4)

Rynek Opinii w RDC to audycja przygotowana przez Instytut Jagielloński i BiznesAlert.pl. Rynek Opinii to miejsce, w którym konfrontujemy opinie, poglądy i wiedzę na najciekawsze tematy gospodarczo-społeczne. Program prowadzą Wojciech Jakóbik, Marcin Roszkowski oraz Bartłomiej Sawicki.

Audycja będzie transmitowana w poniedziałek 12 grudnia o godz. 19.00 w Radio Dla Ciebie.

▶️ Rozmowa I

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa w najbliższym czasie ogłosi przetarg na nowego operatora elektronicznego systemu poboru dróg w Polsce. Koncesja dotychczasowemu operatorowi wygasa w listopadzie 2018 r. Czasu jest coraz mniej, a nowy operator będzie potrzebował około roku na uzyskanie pełnej sprawności operacyjnej. Tymczasem resort rozważa zmianę dotychczasowej technologii radiowej na satelitarną. O przyszłości poboru e-myta porozmawiamy z Adrianem Furgalskim z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

▶️ Rozmowa II

Kończący się powoli rok wielu ekspertów poświęciło na analizie strategicznego dla polskiego rządu Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Znamy coraz więcej elementów tego planu, który ma napędzać rozwój nad Wisłą. Czy elektromobilność oraz startupy mogą przenieś polską gospodarkę na wyższy pułap rozwoju? O tym porozmawiamy z Łukaszem Kozłowskim ekspertem Pracodawców RP.

▶️ Rozmowa III

Mimo zamrożonego konfliktu na wschodzie Ukrainy, Kijów stara się dążyć do zbliżenia z Unią Europejską. Bruksela podjęła decyzję ustanowieniu ruchu bezwizowego między krajami UE a Ukrainą i Gruzją. Czy mimo wewnętrznych problemów, zamrożonego konfliktu na wschodzie Ukrainy, kraj ten ma szansę na jeszcze bliższą współpracę z Zachodem? O tym porozmawiamy z Rafałem Sadowskim, analitykiem Ośrodka Studiów Wschodnich.