Rząd obiecuje brak podwyżek cen paliwa

28 września 2023, 10:15 Alert

Pamiętając zeszłoroczne problemy z paliwem, i windowanie cen, minister aktywów państwowych Jacek Sasin odniósł się do sprawy. Zadeklarował w imieniu rządu, że ceny paliwa w Polsce będą jednymi z niższych w Europie. A benzyny nie zabraknie.

benzyna ropa
fot. maxpixel.freegreatpicture.com

W obliczu niepokojów o dalsze ceny paliwa ludzie często tankują na zapas, aby uniknąć podwyżek. Rodzi to niepokój o jego dostępność. Na ten temat wypowiedział się minister Jacek Sasin w Polsat News,

– Mogę zapewnić, że w Polsce będą albo najniższe, albo jedne z najniższych cen paliwa w Europie i że to jest trwała tendencja. Jeśli my będziemy rządzić jako PiS” – stwierdził minister Sasin. – cytuje telewizyjną wypowiedź ministra Państwowa Agencja Prasowa (PAP).

Minister w dalszej wypowiedzi twierdzi, że paliwa nie zabraknie, jako gwarant tego podaje grupę Orlen i ostatnie osiem lat działania koncernu. Sasin odpowiedział też na pytania co do tarczy antyinflacyjnej, zadeklarował gotowość rządu do jej przedłużenia w razie potrzeby. Jednak wiążące decyzje mają zapaść dopiero pod koniec roku, po październikowych wyborach.

– W tej chwili mamy rozwiązania na ten rok, będziemy obserwować i obserwujemy cały czas, jak wyglądają ceny rynkowe energii – mówił cytowany przez PAP minister. – Nigdy nie dopuścimy do tego, żeby energia w Polsce, ciepło, prąd był dla Polaków dobrem luksusowym – zadeklarował w dalszej wypowiedzi.

Państwowa Agencja Prasowa / Marcin Karwowski

Orlen nie boi się skoku cen paliw ani niedoborów