Sekściński: Farmy wiatrowe to instalacje przyjazne i tanie

13 czerwca 2014, 13:00 Energetyka
Arkadiusz Sekściński

Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej zebrało mity kursujące po Sejmie i w internecie. Nawet te najbardziej absurdalne. W rozpoczynającej się właśnie kampanii informacyjnej Act on Facts PSEW chce to prezentować  w sposób przystępny, ale oparty o naukowe i zweryfikowane dane by prostować fałsz po fałszu.

– Poziom absurdu o energetyce wiatrowej jest już tak wysoki, że czasem niemożliwe staje się przedstawienie rzetelnych informacji, bo są one po prostu torpedowane. Farmy wiatrowe to instalacje przyjazne i tanie – świadczą o tym niezależne badania, twarde dane i głosy ekspertów – mówi Arkadiusz Sekściński, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej.

Fakty są jednoznaczne: Energetyka wiatrowa jest tania. Energetyka wiatrowa jest obojętna dla ludzkiego zdrowia. Farmy wiatrowe są relatywnie przyjazne dla fauny i flory.

– Po kilku swoich edycjach w innych krajach Act on Facts ma w końcu swoją premierę również u nas. Odwiedzajcie stronę actonfacts.org/pl Tam znajdują się ciekawe i prawdziwe informacje o energetyce wiatrowej – dodaje Sekściński.

Co internauci znajdą na stronie actonfacts.org/pl? Dział fakty w którym użytkownicy znajdą odpowiedzi na częste pytania oraz rzetelne fakty na temat tego rodzaju energetyki. Filmy edukacyjne wyjaśniające wątpliwości i przedstawiające korzyści z rozwoju energetyki wiatrowej. Aktualne informacje o inicjatywach w całej Polsce, które wspierają rozwój energetyki wiatrowej w naszym kraju.

– Wiatraki są bezpieczne dla zdrowia i korzystne dla środowiska – w porównaniu do innych źródeł energii. Szkodliwe są jedynie mity na ich temat – kończy Arkadiusz Sekściński.