Rowerem elektrycznym do pracy

18 października 2018, 06:30 Alert
drogarowerowa

Pracownicy urzędów ze wszystkich Górnośląsko – Zagłębiowskich miejscowości otrzymali do dyspozycji 230 elektrycznych rowerów. W październiku 2018 w Chorzowie zainaugurowany został program „Rowerem lub na kole – do pracy, w pracy, z pracy”. Program ma na celu nie tylko promowanie „zielonych” środków transportu wśród pracowników instytucji samorządowych ale i wśród mieszkańców. Prezentacja programu odbyła się na Stadionie Śląskim.

Urzędy, policja i straż miejska

Jest to także element budowania zintegrowanego systemu komunikacji w Górnośląsko – Zagłębiowskiej Metropolii. Na razie urzędnicy, strażnicy miejscy i policjanci otrzymali 230 rowerów (po trzy na każdy urząd w tym metropolitalny, na jakich zasadach użytkować je będzie policja i straż miejska jest wciąż ustalane). Rowery mają zastąpić samochody i jak podkreślają władze lokalne wpisują się w trend wykorzystywania rowerów na pierwszej i ostatniej mili oraz jako najszybszy środek transportu na dystansie do pięciu kilometrów.

Milionowe inwestycje drogowe

Trwają prace nad dostarczeniem kolejnej partii rowerów, tym razem na użytek policji i straży miejskiej. Łączna długość tras rowerowych w obrębie GZM ma wynosić ponad półtora tysiąca kilometrów, dlatego też promowanie roweru jako pełnoprawnego pojazdu jest już teraz z perspektywy rozbudowy infrastruktury tak ważne.

Wielki wyścig

Spotkanie zakończył Wielki Wyścig Samorządowców. Zwycięzcą wyścigu został prezydent Siemianowic Śląskich Rafał Piech.

Polska Agencja Prasowa/Stadion Śląski/Agata Rzędowska