Alert

Słowacja: w 2016 roku winiety elektroniczne na autostradach i drogach szybkiego ruchu dla pojazdów do 3,5 tony

(GDDKiA)

Od 1 stycznia 2016 roku na Słowacji wprowadzone zostaną winiety elektroniczne, które zastąpią klasyczne winiety naklejane na przednią szybę samochodu.

Winiety elektroniczne można od 1 grudnia 2015 roku zakupić na wybranych stacjach paliw na Słowacji, w punktach sprzedaży i samoobsługowych automatach na przejściach granicznych, poprzez stronę internetową www.eznamka.sk albo za pomocą smartfonu lub tabletu przez aplikację mobilną „eznamka”. Strona internetowa opracowana została w 6 wersjach językowych, w tym także w języku polskim.

Przy zakupie trzeba wprowadzić nr rejestracyjny pojazdu, kraj, w którym samochód jest zarejestrowany oraz podać dane karty płatniczej. Jeżeli chcemy otrzymać potwierdzenie o zakupie e-winiety, trzeba wpisać także adres e-mail. Przy zakupie e-winiety na stacjach paliw lub w punktach sprzedaży na przejściach granicznych można płacić gotówką lub kartą płatniczą.

Ceny winiet elektronicznych w 2016 roku będą takie same jak w latach poprzednich. Najkrótsza 10-dniowa e-winieta kosztować będzie 10 EUR, miesięczna 14 EUR a roczna 50 EUR. Motocykle zwolnione są z opłat drogowych po słowackich autostradach i drogach szybkiego ruchu.

Więcej informacji oraz aktualne mapy płatnych odcinków dróg na Słowacji znajdą Państwo na stronach internetowych www.ndsas.sk, www.eznamka.sk, www.dialnicnenalepky.sk oraz www.emyto.sk.

 


Powiązane artykuły

Hejt wymierzony w Najprzedszkole

We Wrocławiu matka czteroletniego chłopca, zorganizowała internetową nagonkę na prywatne przedszkole. Gdy dyrekcja rozwiązała z nią umowę, media rozpisały się...

Premier zabiega w Brukseli o finansowanie Tarczy Wschód

Premier Donald Tusk oznajmił w środę w Parlamencie Europejskim, że będzie namawiał państwa członkowskie do wspólnego finansowania obrony granic Unii...
dolar pieniądze

Wygrana Trumpa oznacza umocnienie dolara

Potwierdzenie wygranej Donalda Trumpa oznacza umocnienie dolara do 4,4-4,45 i wzrost rentowności obligacji w USA i Polsce – oceniają ekonomiści...

Udostępnij:

Facebook X X X