Solaris ma umowę na 105 autobusów dla przewoźnika z Ostrawy za 104 mln zł

17 lutego 2015, 08:59 Alert

(ISBnews)

Solaris Bus & Coach zawarł z miejskim przewoźnikiem publicznym w czeskiej Ostrawie umowę na dostawę 105 autobusów Urbino z napędem CNG za 104 mln zł, podała spółka.

Zgodnie z zawartą umową, 90 autobusów Urbino 12 oraz 15 przegubowych Urbino 18 zostanie doręczonych do czeskiego klienta jeszcze w tym roku. Wszystkie pojazdy będą wyposażone w silniki zasilane paliwem CNG (Compressed Natural Gas), czyli sprężonym gazem ziemnym. Zakup Solarisów związany jest z dużym projektem odnowy taboru w Ostrawie.

Wybór autobusów napędzanych gazem ziemnym jest również inwestycją miasta w nowe technologie. Oprócz rozwoju floty przewoźnik zamierza wybudować w najbliższym czasie dwie stacje tankowania CNG, podano również. W Ostrawie już dziś jeżdżą łącznie 174 jednostki polskiego producenta. Są to zarówno autobusy spalinowe, jak i trolejbusy. Tych ostatnich przybędzie w Ostrawie jeszcze w tym roku. Solaris we współpracy z czeską Skodą Electric dostarczy w drugiej połowie tego roku dwanaście elektrycznych pojazdów w wersjach 12- i 18-metrowej, przypomina Solaris.