Stępień: Integracja z europejskim systemem przesyłowym gazu przebiega zgodnie z planem

21 września 2018, 08:45 Energetyka

– Projekty budowy nowych transgranicznych gazociągów łączących systemy przesyłowe gazu ziemnego Polski i Słowacji oraz Polski i Litwy są realizowane zgodnie z harmonogramami. Zgodnie z planem przebiegają również prace nad realizacją projektu Baltic Pipe, który z punktu widzenia dywersyfikacji jest najważniejszym projektem realizowanym przez Gaz-System, zapewnił Tomasz Stępień, prezes zarządu Gaz-System podczas IV Kongresu Energetycznego we Wrocławiu.

Tomasz Stępień, prezes zarządu GAZ-SYSTEM

Zdaniem prezesa Gaz-Systemu najważniejszym projektem infrastrukturalnym realizowanym obecnie przez Gaz System jest projekt Baltic Pipe i połączenie się z szelfem norweskim. Zdaniem prezesa Stępnia projekt ten spełnia wszystkie trzy aspekty definicji dywersyfikacji. – Jest to nowy obszar produkcji, nowa droga oraz nowe kontrakty niezależne od obecnych – powiedział prezes Stępień.
Tomasz Stępień przypomniał, że zarówno projekt GIPL jak i projekt gazociągu na Słowację są to projekty realizowane z dofinansowaniem ze środków UE. Ich celem jest budowa i integracja rynków. Prezes Gaz-System zapewniał, że wszystkie te projekty są realizowane terminowo. – Projekty budowy nowych transgranicznych gazociągów łączących systemy przesyłowe gazu ziemnego Polski i Słowacji oraz Polski i Litwy są realizowane zgodnie z harmonogramami. Zgodnie z planem przebiegają również prace nad realizacją projektu Baltic Pipe – powiedział.

CIRE.PL