Synthos i Tractebel będą współpracować przy projekcie SMR

22 maja 2020, 11:45 Alert

13 maja 2020 roku Synthos Green Energy podpisał z Tractebelem umowę w sprawie udziału tej firmy w projekcie budowy małej elektrowni jądrowej o mocy 300 MW – powiedział Rafał Kasprów, prezes zarządu Synthos Green Energy, w rozmowie z CIRE.PL.

Źródło: pikist.com

Projekt SMR

Porozumienie z Tractebelem jest jedną z umów projektu budowy elektrowni wykorzystującej reaktor BWRX-300 firmy GE Hitachi.

CIRE.PL zaznacza, że w ostatnim czasie Synthos Green Energy zawarł szereg umów z doświadczonymi partnerami z Europy i USA, których celem jest wsparcie polskiej firmy przy realizacji projektu SMR.

– Grupa Tractebel ma olbrzymie doświadczenie inżynieryjne, które chcielibyśmy wykorzystać w pewnym zakresie prac nad wykorzystaniem technologii jądrowej – powiedział Rafał Kasprów, prezes zarządu Synthos Green Energy, w rozmowie z CIRE.PL .

Portal podaje, że w październiku 2019 roku Synthos i GE Hitachi Nuclear Energy podpisały list intencyjny w sprawie budowy małej elektrowni jądrowej o mocy 300 MW. Ma ona powstać w ciągu nadchodzącej dekady.

CIRE.PL/Jędrzej Stachura

Stępiński: Prywatny atom w Polsce? Nie tak prędko