Szewczak: Czy prezydent Warszawy chce płatnego wjazdu do centrum miasta?

7 października 2013, 10:15 Drogi

– Nie tylko ci, którzy za 8 dni pójdą na warszawskie referendum, ale zwłaszcza ci, którzy jeszcze się wahają, chcieliby z pewnością poznać odpowiedź Pani Prezydent HGW na następujące pytania:

– Czy jest prawdą, że już w nieodległej przyszłości, zarówno warszawiacy jak i tzw. „słoiki” będą musieli płacić 15 zł za wjazd do centrum miasta, jak i wnosić opłaty za korzystanie z wybranych elementów układu drogowego, czyli np. mostów, wiaduktów i tuneli?

– Czy obecne władze Warszawy pod czujnym okiem Pani Prezydent rozpatrują wprowadzenie tego typu opłat i to już od 2015r.?

– Czy jest prawdą, że owe opłaty są zawarte w oficjalnym dokumencie przygotowanym przez władze stolicy o nazwie „Strategia zrównoważonego rozwoju transportu dla Warszawy od 2015 r.”? – pisze na portalu wPolityce.pl Janusz Szewczak, główny ekonomista SKOK.

– Czy aby, na pewno powinniśmy płacić dodatkowo za wjazd do centrum miasta, by ujrzeć obraz zaniedbanej i zdewastowanej centralnej ulicy Warszawy, ul. Marszałkowskiej, kiedyś prawdziwej wizytówki naszego miasta? – pyta Szewczak.

Źródło: wPolityce.pl