Szydło: Polska i Czechy razem umożliwią żeglowność Odry

12 grudnia 2016, 17:00 Żegluga
czechy
fot. fot. P. Tracz / KPRM

Umówiliśmy się, że będziemy realizowali razem, Polska po swej stronie, a Czechy po swej, projekty infrastrukturalne – mówiła premier Beata Szydło podczas wspólnej konferencji prasowej z premierem Bohuslavem Sobotką w Wiśle. Szefowa rządu podziękowała premierowi Czech za poparcie kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Spotkanie poświęcone było współpracy bilateralnej i tym przedsięwzięciom, które chcemy wspólnie realizować. Rozmawialiśmy także o tym, co nas czeka podczas szczytu Rady Europejskiej w Brukseli – mówiła w poniedziałek premier Beata Szydło. Jak dodała, z premierem Czech rozmawiała również o bieżących kwestiach m.in. infrastrukturze drogowej, w tym realizacji drogi S3, która ma się łączyć z czeską autostradą D11. Beata Szydło podkreśliła, że to ważny projekt, który realizujemy ze środków unijnych.

Kolejna kwestia to wspólna realizacja żeglowności na Odrze. Nasi ministrowie w najbliższym czasie spotkają się i powołają zespół, który zajmie się realizacja tego projektu – poinformowała szefowa rządu. Premier stwierdziła, że ważną kwestią jest współpraca kulturalna. Będziemy podpisywać w najbliższym czasie polsko-czeską umowę dotyczącą współpracy Policji – zapowiedziała Beata Szydło.

Polska premier podziękowała premierowi Bohuslavowi Sobotce za poparcie kandydatury Polski na niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Spotkanie premierów w Wiśle było pierwszym spotkaniem dwustronnym od czasu polsko-czeskich konsultacji międzyrządowych, które odbyły się 8 kwietnia 2016 r. w Warszawie.

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów