Tauron uruchomi aplikację do obsługi stacji ładowania elektryków

28 lutego 2024, 15:30 Alert

Tauron wprowadza nową aplikację eTAURON do obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych. Aplikacja będzie dostępna od 15 marca i zaoferuje klientom nowe rozwiązania m.in. dostęp do kuponów promocyjnych czy możliwość zdalnego śledzenia procesu ładowania – podaje spółka w komunikacie.

Ładowanie samochodu elektrycznego. Źródło: freepik.com
Ładowanie samochodu elektrycznego. Źródło: freepik.com

Tauron zapewnia, że przejście na nową aplikację będzie płynne i nie przysporzy klientom niedogodności. Spółka podaje, że obecnie dysponuje 200 stacjami ładowania zasilanymi zieloną energią.

– eTAURON zastąpi dotychczasową aplikację eMap od Taurona. Nowy system zapewni naszym klientom większą wygodę w korzystaniu z naszych usług. Aplikacja wyróżnia się m.in. przejrzystym i uproszczonym intefejsem użytkownika – mówi Gracjan Respondek, rzecznik prasowy Tauron Nowe Technologie. – Klienci będą mogli w łatwy sposób monitorować zużycie energii, kontrolować swoje rachunki oraz zarządzać usługą ładowania pojazdu. Nowością w aplikacji będą kupony rabatowe czy zdalny podgląd stanu naładowania akumulatorów – dodaje.

Od 2018 roku TAURON rozwija sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Dziś funkcjonuje ich już około 200, a kolejne stacje są na bieżąco dołączane do sieci. Stacje znajdują się w lokalizacjach ogólnodostępnych i łatwych do znalezienia dzięki aplikacji – w centrach miast, na osiedlach, przy supermarketach, ważnych instytucjach czy autostradach. Najwięcej stacji z logo firmy znajduje się w woj. śląskim.

Tauron / Jacek Perzyński

Tauron ujawnił liczbę kandydujących na stanowisko prezesa