Nowy projekt Tauronu przygotuje pracowników na transformację energetyczną

11 października 2023, 14:15 Alert

Tauron rozpoczął budowę Centrum Nowych Kompetencji, będzie ono służyło podniesieniu kompetencji przez ich pracowników. Sale szkoleniowe będą poświęcone m.in. cyberbezpieczeństwu i OZE.

Źródło: Freepik
Źródło: Freepik

Centrum Nowych Kompetencji, nowa inwestycja Tauronu, powstanie w Rudzie Śląskiej i będzie służyło poszerzaniu umiejętności pracowników. Planowany budżet to 30 milionów złotych, firma ubiega się o dofinansowanie z funduszy lokalnych na poziomie około 10 milionów. Pierwszym krokiem do realizacji tego planu są roboty remontowo-budowlane adaptujące budynek przy ul. Dworcowej 17. Następnie mają być dostarczone i zamontowane instalacje PV, magazyny energii i stacje ładowania pojazdów, które to posłużą celom szkoleniowym. Centrum zostanie wyposażone również w pracownie OZE, sprzęt IT i wyposażenie specjalistyczne do Laboratorium Transformacji Cyfrowej.

Sednem istnienia centrum będzie poszerzanie kompetencji pracowników Tauronu z szczególnymi skupieniem na procesach inwestycyjnych, eksploatacyjnych, serwisowych i naprawczych przy farmach fotowoltaicznych i wiatrowych. Sale będą wyposażone w stanowiska dydaktyczne między innymi turbin wiatrowych, kolektorów słonecznych czy turbin wodnych. Centrum ma wspierać nabywanie przez pracowników umiejętności przydatnych przy procesach sprzedaży i digitalizacji obsługi klienta.

Plan zakłada przeszkolenie ponad 13 tysięcy pracowników Tauronu oraz osób nie pracujących dla spółki.

– Stworzenie Centrum Nowych Kompetencji stanowi szansę dla naszych pracowników, a także lokalnej społeczności, by skorzystali na wyzwaniach, jakie stawia transformacja polskiej energetyki. Działalność Centrum będzie się koncentrować na budowaniu kompetencji i umiejętności  pracowników  w zakresie cyfryzacji, cyberbezpieczeństwa i odnawialnych źródeł energii – wyjaśnia Patryk Demski, wiceprezes Tauronu.

Tauron / Marcin Karwowski

Tauron otwiera się na niepełnosprawnych i uczy bezpieczeństwa w sieci