Tauron: Mimo problemów trwają prace nad blokiem elektrowni Stalowa Wola

18 sierpnia 2016, 14:45 Energetyka

– Jeżeli chodzi o naszą największą inwestycję, czyli budowę bloku 910W w Jaworznie, to poziom zaawansowania prac wynosi 21 procent. Prace postępują. Kolejnym z naszych dużych projektów, który niestety jest realizowany z poważnymi problemami, jest Stalowa Wola – powiedział podczas konferencji wynikowej za pierwsze półrocze tego roku Jarosław Broda, wiceprezes zarządu Grupy Tauron ds. strategii i rozwoju.

Elektrociepłownia Stalowa Wola. Fot. Tauron
Elektrociepłownia Stalowa Wola. Fot. Tauron

-Blok ten jest  zaawansowany w 85 procentach. Jesteśmy na etapie zaawansowanych rozmów w sprawie kluczowych umów handlowych oraz sposobu zakończenia tej inwestycji, dlatego też szacowany termin zakończenia zostanie podany w momencie podjęcia ostatecznej decyzji o modelu i sposobie kontynuacji projektu. Wówczas informacja ta wraz z datą zakończenia inwestycji zostanie podana – podkreślił Broda.

Zwrócił również uwagę na pozostałe projekty realizowane przez Grupę.- Kolejny projekt to projekt bloku kogeneracyjnego w Tychach. Został on ukończony i oddany do eksploatacji. Projekt odprowadzania spalin w Jaworznie, który jest zaawansowany w 93 procentach. Pozostała kwestia dotycząca jednego z bloków i dotrzymania na nim parametrów. Prace zakończą się w ciągu najbliższych miesięcy. Blok gazowo-parowy w Łagiszy jest to projekt, który znajduje się na etapie developmentu i razem z całym pakietem inwestycyjnym jest analizowany w ramach prac nad strategią – dodał wiceprezes Tauronu.