Tauron inwestuje w nowe moce gazowe w Katowicach

26 lipca 2021, 15:30 Alert
Katowice z lotu ptaka. Źródło: Wikipedia
Katowice z lotu ptaka. Źródło: Wikipedia

Tauron i Mostostal Warszawa podpisały umowę, która obejmuje budowę nowego kotła gazowego w Katowicach. Ma on dysponować mocą do 140 MWt, a rozpoczęcie inwestycji zostało zaplanowane na 2021 rok.

– Inwestycje zaplanowane w elektrociepłowniach w Katowicach i Czechowicach Dziedzicach wpisują się w założenia Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku uwzględniającej cele klimatyczne Unii Europejskiej związane ze zmianą miksu paliwowego i transformacji źródeł wytwarzania w ciepłownictwie. Inwestycje zwiększą również bezpieczeństwo dostaw ciepła oraz poprawią jakość powietrza w tych miastach – mówi Paweł Strączyński, prezes Tauron Polska Energia.

Umowa podpisana przez Tauron Ciepło i Mostostal Warszawa przewiduje, w formule „pod klucz”, budowę kotła gazowego o mocy 140 MWt . Spółki podkreślają, że nowe źródło zwiększy dotychczasową moc elektrociepłowni. Wartość prac wyniesie ponad 100 milionów złotych brutto. Inwestycja zostanie wykonana w technologii wodnorurowej, wraz z niezbędnymi budynkami, budowlami, urządzeniami budowlanymi, instalacjami i urządzeniami pomocniczymi – czytamy w komunikacie.

Tauron/Jędrzej Stachura

EKO Biznes. Oferta Taurona dla klientów biznesowych