AlertEnergetykaGaz.

Wykonawca terminalu LNG wchodzi na teren budowy

Terminal LNG. Fot.: Polskie LNG.

Terminal LNG. Fot.: Polskie LNG.

Polskie LNG przekazało wykonawcy część terenu terminalu LNG w Świnoujściu na potrzeby organizacji zaplecza budowy projektu SCV. Termin realizacji pierwszego etapu rozbudowy gazoportu pozostaje niezmieniony. To grudzień 2021 roku.

Funkcjonalność i zdolność techniczna

Pierwszy etap rozbudowy terminalu w Świnoujściu o regazyfikatory SCV pozwalające zwiększyć jego przepustowość obejmuje projekt instalacji oraz montaż m.in. dwóch dodatkowych regazyfikatorów LNG i pomp kriogenicznych. Inwestycja ma na celu rozszerzenie funkcjonalności i zdolności technicznej obiektu, w tym w szczególności osiągnięcie zdolności regazyfikacyjnej na poziomie 7,5 mld m sześc. gazu rocznie.

Urządzenia zostały zamówione przez Polskie LNG w ramach dostaw inwestorskich w październiku i listopadzie 2019 roku. Polskie LNG wybrało wykonawcę projektu SCV i podpisało umowy z konsorcjum firm PORR i TGE w lutym 2020 roku. Spółka Polskie LNG informuje, że posiada wszystkie wymagane decyzje, niezbędne do prowadzenia robót budowlanych. Operator gazoportu zapewnia, że prace realizowane są zgodnie z harmonogramem, a data zakończenia inwestycji to grudzień 2021 roku.

– Przekazanie terenu wykonawcy to ważny etap poprzedzający rozpoczęcie prac budowlanych na terminalu. Zgodnie z harmonogramem inwestycji, prace stawiania fundamentów pod dodatkowe regazyfikatory rozpoczną się na jesieni tego roku – powiedział Krzysztof Jackowski, wiceprezes Polskiego LNG i Gaz-System.

Rozbudowa terminalu LNG w Świnoujściu jest objęta dofinansowaniem z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w ramach projektu pod nazwą: „Rozszerzenie funkcjonalności Terminalu LNG w Świnoujściu”.

Polskie LNG/Bartłomiej Sawicki

Polskie LNG jest bliżej rozbudowy terminalu LNG w Świnoujściu


Powiązane artykuły

Grad głównym winnym strat w amerykańskiej fotowoltaice

55 procent amerykańskich roszczeń powiązanych z uszkodzeniem farm fotowoltaicznych przez zjawiska pogodowe dotyczy gradu. W skali globalnej, opady gradu zajmują...
reichstag Niemcy Berlin

Niemcy poparli unijne regulacje dotyczące niskoemisyjnego wodoru

Niemieckie ministerstwo gospodarki opublikowało komunikat wyrażając pełne poparcie dla nowych regulacji unijnych dotyczących produkcji wodoru. Bruksela zdecydowała się na  uznanie...

Kotły gazowe w Czystym Powietrzu, ale tylko dla spóźnialskich

Od 15 lipca NFOŚiGW będzie przyjmował wnioski na dofinansowanie zakupu kotłów gazowych. Z pomocy będą mogły skorzystać tylko osoby, które...

Udostępnij:

Facebook X X X